סוריה סול SuryaSoul | אורוויל - סיפורם של אנשים שעזבו את חיי המערב והגיעו עם חזון
סוריה סול SuryaSoul | אורוויל - סיפורם של אנשים שעזבו את חיי המערב והגיעו עם חזון

אורוויל

מסתבר שהיער שעוטף אותי, איננו יער טבעי. לא ולא.
בשנת 1968, כשהוחלט על הקמת אורוויל, עיר העתיד הניסיונית לא היה פה כלום.
ארץ חרבה.
לא מים, לא צמחיה, לא כלום. מזכיר לכם משהו?

רק חזון היה פה והחלטה להפוך את המקום לירוק. אמרו שצריך לנטוע שני מיליון עצים, ולמרות המחאות והאמירות שזה לא ילך, שזה בלתי אפשרי, היום, ארבעים וחמש שנים אחרי, יש כאן הרבה יותר משני מיליון עצים. המקום מוצל, פורח, עם חקלאות אורגנית מפותחת ויופי דמוי תאילנד. די מדהים. חלוצים מכל העולם הקדישו את עצמם לחזון האוטופי, יש שיאמרו, להקים עיר שתזכיר לאנושות שללא אחדות וכבוד הדדי לשונות שלנו, האנושות לא תמשיך להתקיים זמן רב.

פיליפ וסאבין היו חלק מהחלוצים האלה.
הם עזבו את צרפת ואת גרמניה כדי לחיות פה, לעבוד פה למען הקבוצה, ללא שכר אישי, ועסקו כל אחד בענייניו. פיליפ עסק בטאי צ'י, צ'י קונג וקונג פו, אילף סוסים, עסק בוועדות הביטחון של אורוויל, ובשירות לקהילה.
סאבין הגיעה כאדריכלית ועסקה בפרוייקטים של בניה בעיר הסמוכה פונדיצ'רי ובהצעות להקמת קליניקות לחינוך בריאותי לתושבי המקום חסרי הידע והאמצעים. התרכזה בלימודי ריקוד הודו ויוגה בנוסף על פילוסופיה.

אני מדלגת על סיפור המפגש שלהם, אולי בפעם אחרת. אבל הבנתם את התמונה ואת האנשים.
למה אני מספרת דווקא את זה עכשיו?

סוריה סול, אמבודימנט בתנועה

השבוע נחשפתי יותר לעומק לסיפורם של אנשים שעזבו את חיי המערב והגיעו לכאן עם חזון שאינו קשור להגשמה כלכלית אישית, אלא יותר באיך להפוך את העולם הזה לטוב יותר, בלי ציניות.
לראות כאן את פיליפ וסאבין עם החברים האלה שלהם, שהם תומכים בהם שנים רבות כבר, האיר את עבודתם באור אחר. פתאום יצירתם המשותפת של סוריה סול, מובנת לי ברובד נוסף.

הודו ואורוויל הם ארץ המוצא של סוריה סול. פילוסופיית היוגה האינטגרלית שמדגישה שיוגה איננה רק תרגול פיזי, אלא החתירה להתעוררות התודעה בחיי היום יום, ברורה לי כעת עוד יותר בהקשר של השיטה.
לא מדובר בעוד חוג ריקוד, בסדנת ריקוד, או בפעילות פנאי שכבודה במקומה מונח. מדובר בדרך חיים, ובחתירה להעלאת רמת התודעה בצורה ספירלית, דרך מערכת הצ'אקרות האנושית, ובחיים בתפיסה נכונה (שמונת אברי היוגה) דווקא ביום יום.
אם עד עכשיו נחשפתי בעיקר לעולם הטאו והטאי צ'י דרך פיליפ, ולעולם היוגה דרך שניהם ודרך לימוד ותרגול אישי שלי, אתמול זכינו להיחשף להשראה הנוספת והכה חשובה של השיטה – עולם הריקוד ההודי הקלאסי.

מורתה של סאבין לריקוד הודי, ריקה טנדון, הגיעה לעשות לנו סשן בנושא.
התבונה, העומק, ויופייה המשגע בתוספת התנועתיות הכה מדוייקת ויפהפייה, השאירו את כולנו בטעם של עוד.
איך אומרים, אלוהים נמצא בפרטים הקטנים? זה היה מאוד ברור שהריקוד ההודי עוסק כולם בפרטים הקטנים וער למשמעויות השונות של כל תנועה, מבט, זווית ותנוחה.
תיאטרון החיים מבוטא באמצעות הריקוד ההודי.

בהיותה אדריכלית בהכשרתה, היא גם הדגישה בפנינו את הצורות הגיאומטריות שהגוף שלנו יוצר בישיבה מזרחית במישורים השונים, בגופים הפיזיים והאנרגטיים שעליהם מדובר בפילוספיה היוגית. המודרות המופלאות של הידיים, יחד עם השמעת מנטרות שונות הראו לי כמה השורשים של המודרות בסוריה סול עמוקים ועוצמתיים.

ריקוד נשמת השמש, חיבור עמוק לחיים האמתיים

כמו לכל דבר בחיים, בסוף מתרגלים להכול.
הודו כבר לא מאיימת ומלחיצה כמו שהייתה בהתחלה, אלא דווקא מרתקת, משעשעת, עמוקה, נבונה, וגם משוגעת, הזויה, מלוכלכת, וכאוטית. הכול מתקיים בו זמנית. כמו כלי הרכב השונים על הכביש שאיכשהו מחפשים את המרווחים ביניהם כדי לאפשר לתנועה איכשהו בדרך נס לזרום.

ומה אני רוצה להגיד בסך הכול? קצת קשה לי להתנסח, כי עוד לא שתיתי קפה…
שהפעם, המסע להודו, גרם לי להבין לעומק את השיטה, את השורשים שלה, את החזון שלה, ואת התדר שלה. תדר של אהבה. ממקום של שליחות של יוצרי השיטה, שחיים את החזון שלהם ולא רק מדברים עליו. שמגלמים מצד אחד רוחניות עמוקה יחד עם אנושיות, וחיבור עמוק לחיים האמתיים. של קרקוע עמוק ורוחניות גבוהה, אבל כזו שמגיעה מתוך הסתכלות רחבה יותר, שמעבר לחיים האישיים, ומעבר לחיים ומוות שלהם.

וכנראה שאחזור לפה שוב, להיטען, להיזכר, להאמין, שזה יכול להיות, עולם כזה. והרי אנחנו, העם היהודי, בעצם כבר עשינו את זה קודם. אולי אפילו היינו השראה לאימא שחזתה את אורוויל בעיני רוחה. גם אנחנו מדינה עם חזון, שהוקמה כנגד כל הסיכויים על אדמת מדבר וביצות. וגם בארצנו הקטנטונת יש רוחניות, יצירה, פרויקטים ורצון טוב לשיפור. ומקווה שבבחירה שלי לחלוק את שיטת ריקוד נשמת השמש בישראל, גם אני תורמת להפיכת העולם לטוב יותר. דרך הגוף, התודעה, הריקוד והמוזיקה. מה"אני" הקטן, אל ה"אנחנו" הגדול.

מזמינה אתכם לקרוא עוד על השיטה במאמרים:
לרקוד כדי לפתוח ולהפעיל את הצ'אקרות
מחשבות על SuryaSoul ואבולוציה של ריקוד
מה בין ריקוד נשמת השמש, אסימונים, שורשים והתפתחות

רוצים להתנסות בשיטה?
אני מזמינה אתכם לעקוב אחרי הפרסומים
או להצטרף לשיעור בסטודיו להניע עם נועה בכפר סבא

שיעורי SURYASOUL קבועים מתקיימים כרגע בכפר סבא בסטודיו להניע עם נועה.

בארץ יתקיימו שתי סדנאות:
בחודש מרץ בתאריכים ה- 19-21  2020 ובחודש ספטמבר וב- 10-12 2020
בחצי האי אוויה שביוון תתקיים סדנה בחודש יוני, בתאריכים 1-7  2020 

בין התאריכים 15-22 בחודש נובמבר 2020 תתקיים הכשרת המורים הראשונה בישראל עם יוצרי השיטה שמגיעים לישראל.

גלילה לראש העמוד